PZA wspiera Wspinacza z klasą!

Kolejny ważny, jak nie najważniejszy, partner udzielił wsparcia kampanii społecznej – „Wspinacz z klasą”. Zarząd Polskiego Związku Alpinizmu zdecydował o włączeniu się w akcję mającą na celu propagowanie wśród wspinaczy ekologicznych i kulturalnych zachowań.

PZA logo

Jesteśmy świadomi rosnącej popularności sportu wspinaczkowego i uważamy, że działania edukacyjne, takie jak „wspinacz z klasą” są niezbędne, aby dbać o dobre imię naszej społeczności i zgodnie koegzystować z innymi użytkownikami skał i gór – mówi Piotr Xięski, wiceprezes PZA.

Polski Związek Alpinizmu powstał w 1974 roku z przekształcenia przedwojennego Klubu Wysokogórskiego. Jest federacją klubów i sekcji zrzeszających taterników, grotołazów, narciarzy wysokogórskich i zawodników wspinaczki sportowej (zobacz listę klubów). Na forum międzynarodowym polska organizacja wysokogórska jest znana już od roku 1932 jako członek założyciel Union Internationale des Associations d’Alpinisme (UIAA), oraz jako członek Union Internationale de Speleologie (UIS).

PZA koordynuje działalność sportową i szkoleniową, organizuje wyprawy narodowe, nadaje uprawnienia instruktorskie, zajmuje się ochroną przyrody oraz profilaktyką wypadkową. Na terenie Tatr PZA prowadzi Centralny Ośrodek Szkoleniowy na Hali Gąsienicowej oraz 3 obozowiska taternickie. Organem informacyjnym PZA jest kwartalnik „Taternik”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *