Start akcji Wspinacza z klasą

Inicjatorami akcji Wspinacz z klasą jest redakcja portalu wspinanie.pl. 23 kwietnia 2012 roku została opublikowana pierwsza oficjalna wersja zasad, które mają sprawić, że wspinanie w skałach będzie dla wszystkich przyjemniejsze.

Wspinacz z klasą na wspianie.pl
Wspinacz z klasą na wspianie.pl

Poprosiliśmy forumowiczów o dyskusję nad ogólnymi zasadami zachowania się w skałach. Dziękujemy za wszystkie głosy. Jest nieźle, ponieważ jedyne kontrowersje wzbudził zapis o pierwszeństwie prowadzenia nad wędką :). Jako, że proponowane zasady mają pozytywnie wpływać na to, co dzieje się w skałach, zmieniliśmy ten punkt na łagodniejszy i ogólniejszy. Uwzględniliśmy także językowe uwagi.

Przy okazji zachęcamy jednak do korzystania z zaleceń zawartych w punkcie ostatnim (Edukacja, edukacja). Wydaje się, że jedynie przez systematyczne zwracanie uwagi na niewłaściwe zachowania możemy je zminimalizować. Oburzenie na forum nie wystarczy. Na koniec mała uwaga – rozpisywanie się o rękoczynach jako metodzie „perswazji” raczej nie ma nic wspólnego z savoir vivre, co więcej ktoś może wziąć sobie zbytnio do serca te „rady”… [Wspinacz z klasą – wersja druga, wspinanie.pl]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *